הסכם גישור בדיור מוגן

מעבר לדיור מוגן מחייב חתימה על הסכם זכות מגורים בדיור המוגן. כאשר חותמים על הסכם זה, יש לשים לב לכל הפרטים המופיעים בהסכם כיוון שהוא מעגן בתוכו הסדרי תשלום, הצמדת הפיקדון, ביטחונות וערבויות, תנאי הדיור וכדומה. מבחינה משפטית מדובר בהסכם בעל חשיבות מרובה אשר לו השלכות כלכליות לא בטלות על הדייר ובני משפחתו. לכן, כאשר עוברים לדיור מוגן, חשוב להיעזר באנשי מקצוע בעלי מומחיות וניסיון בתחום על מנת למנוע מצבים בלתי נעימים בעתיד. עם זאת, ייתכנו מצבים בהם נתגלעו מחלוקות בין הדייר לבין צוות הדיור המוגן, בין אם בתנאים שנחתמו בחוזה והופרו, בין אם בהסדרי התשלום ולמעשה בכל תחום שהוא. במקרים כאלה כדאי לפנות לעזרת גישור בדיור מוגן כדי להבטיח המשך הידברות והסדר בין שני הצדדים.

מתי עולה צורך בשירותי גישור בדיור מוגן

כמו בכל סיטואציה בה נדרש תהליך של גישור, גם בדיור מוגן, עולה הצורך בגישור כאשר מתגלה מחלוקת או סכסוך בין שני צדדים. במקרה של דיור מוגן, בדרך כלל הסכסוך הינו בין הדייר או קבוצת דיירים לבין צוות הדיור המוגן או הנהלת הדיור המוגן. סיטואציות כאלה יכולות לנבוע בדרך כלל על רקע אי עמידה בחוזה בין שני הצדדים בהקשר של תשלומים, עמידה בתנאים או סעיפים אחרים. במקרים כאלה, לפני שנגררים לתביעות משפטיות שכוללות לא מעט כספים והרבה עוגמת נפש, כדאי קודם כל לפנות להליך גישור בדיור מוגן שיכול להגיע להסכם מקובל על שני הצדדים ולסיום הסכסוך.

כיצד מתנהל תהליך הגישור

תהליך גישור בדיור מוגן הוא למעשה יישוב סכסוכים בין דיירים לבין בית הדיור המוגן. התהליך כולל מפגשים קבועים מראש, הנתונים לשינויים בהתאם להתקדמות התהליך. במסגרת תהליך הגישור, כל אחד מהצדדים מציג את טענותיו ועמדותיו והמגשרים מנסים למצוא ביחד עם הצדדים פשרה שתהיה מקובלת על שניהם, מחוץ לכותלי בית המשפט. כדי להבטיח את הצלחתו של תהליך הגישור, חשוב לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בתחום, בעלי שם ומוניטין, הידועים בהצלחתם ביישוב סכסוכים בכלל ובסכסוכים מהסוג הזה בפרט. משרד עורכי הדין רקפת שפיים מתמחה ביישוב סכסוכים באמצעות הליכי גישור ובתיקים הרבים בהם טיפל אשר הגיעו לידי פשרה ללא צורך בבית משפט.

למידע נוסף אודות דיור מוגן לחצו כאן

דילוג לתוכן